EPOKSi NEDiR?

Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Ankara Eposi Zemin Suya, aside ve alkaliye direnci çok aşırı iyidir, süre arasında direnç özelliğini yitirmez. çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli bir hale dönüştürür, çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca devamlı olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.

genel olarak iki komponentli olan epoksiler, başka termoset plastikler bu gibi dikkat çekici süre sonra sıvı halden katı bir duruma geçer ve takibeden bir iki hafta arasında olgunlaşarak nihai sertliğe ulaşır. Cam ya da karbon elyafı ile epoksi kombinasyonu muhteşem mekanik dayanıklılığa haizdir. Bu sebepten feza ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik konusunda aşırı kullanılır. Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir. Ankara Eposi Zemin tamir sırasına uygun çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için çekme mukavemetleri yoğun şekilde yüksektir. Epoksi, ayrıca bir yüzey kaplama ürünüdür. bununla birlikte, boya veya astar şekilde da kullanılır.

EPOKSiNiN AVANTAJLARı NELERDiR?

Estetiktir.
Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı yüzeyler oluşturur.
rahat temizlenir, hijyeniktir.
Yağ ve kimyasallara karşı direnmelidir.
Solvent içermez.
Kaymaz.
Kokusuzdur.
kolay ve hızlı uygululanır
Hijyeniktir.
Yüksek mekanik direnç sağlar.
HANGi ZEMiNLERE EPOKSi UYGULANıR?

Beton, şap, mozaik, seramik zeminler üzerine epoksi kaplama yapılabilir. Bu Ankara Eposi Zemin noktada önemli olan kaplama yapılacak yerin sağlamlığı ve yüzey pürüzsüzlüğünün sağlanmış olmasıdır. şayet zemin yeteri derecede sağlam değilse, zemin güçlendirilmelidir.

EPOKSi NERELERDE KULLANıLABiLiR?

Donatı ve demirlerin yapıştırılmasında.
Betonarmede.
Yalıtımda.
Prefabrik beton elemanları ve kolonların montajında.
Taze betonu, eski sertleşmiş beton yada harca bağlamak için yapıştırıcı reçine şekilde.
Aşınmaya karşı koruyucu kaplama yüzeyi olarak.
Yüksek dayanımlı zemin ve duvar boyası olarak.
Su 6 imalatlarında.
Boya ve astar şekilde.

kelime sayısı: 235

izmir web tasarım